wtorek, 21 sierpnia 2012

144! Przechowywanie stempli

Od dawna denerwowały mnie stemple. :) Mam ich całe mnóstwo, wiecznie wszędzie ich było pełno i nigdy nie mogłam znaleźć tego, czego akurat potrzebowałam. Postanowiłam w końcu porządnie się z nimi rozprawić. Trochę to trwało, ale z efektu jestem bardzo zadowolona.Do układania zainspirował mnie segregator Tim'a Holtz'a i jego zestawy gumowych stempelków. Postanowiłam zrobić coś na podobnej zasadzie. Tak wygląda oryginał:
Do tego segregatora dorzuciłam także dwa duże komplety, które nie mieściły się nigdzie indziej. Stempelki zostały odbite na przyciętym wcześniej do odpowiednich wymiarów papierze. Następnie zeskanowane, zrobiłam im lustrzane odbicie i zalaminowałam obydwie kartki. Pierwsza kartka jest ze wzorami, natomiast na kartce ze wzorami z odbiciem lustrzanym są poprzyklejane stempelki.Tak samo zrobiłam ze wszystkimi innymi kompletami stempli, które po podziale zostały wsadzone w koszulki foliowe i zamknięte w trzech segregatorkach. Wszystkie gumowe zostały najpierw podklejone pianką, gumowe już zamontowane także znalazły tam swoje miejsce oraz wszystkie silikony:


Na koniec taki sam los spotkał stempelki do kolorowania, z tym, że te zamieszkały w specjalnej teczce. Razem z nimi wszystkie napisy i te silikonowe i te gumowe (podkleiłam pianka wszystkie):Najważniejsze, że wreszcie wszystko jest w jednym miejscu :)
I jak Wam się podoba?

Pozdrawiam wieczorowa porą
mag

11 komentarzy:

Hogata pisze...

Świetnie sobie poradziłaś :)
Mnie czeka porządkowanie stempli, bo w segregatorach mam bałagan, a masa nowych na razie mieszka w pudełku po lodach ;)

Ciri pisze...

Wpadnij do mnie na małe porządki, bo super Ci wyszło! :D Ja też się zabierałam za coś podobnego, ale skończyło się na odbiciu części stempli i zalaminowaniu kartek.. Trzeba się wziąć do roboty.

Ciri pisze...

Aaa i napisz jeszcze, czy ten zestaw Tima Holtza w segregatorze jest gdzieś do kupienia??

Justyna pisze...

Super ......ja mam segregator ze stemplami ale nie do końca jestem zadowolona z efektu :) Twój natomiast wygląda niesamowicie.
I mam małe pytanko gdzie mogę znaleźć taką zapinaną teczkę na stemple jak Twoja??

Barbara pisze...

Wspaniale to wygląda ...a kolekcja stempli powala na kolana :))

vernon pisze...

no porządeczek jak i u mnie: http://swiatpasji.pl/kreatywny/stemplom-porzadek-tez-nalezy-sie/ tylko ja musze poukladac jeszcze wszystkie nowe nabytki ;)

Chimera pisze...

Świetnie to wygląda i jakie wygodne w użyciu (o boskich stemplach nawet nic nie mówię ;)), nie trzeba grzebać w pudle i szukać (a oczywiście jak potrzebne, to nie można znaleźć). Swoje stemple, które były luzem podobnie sobie poukładałam.

Matilde pisze...

Kochana, jak będziesz chciała się pozbyć chociaż jakiejś cząstki tej kolekcji to ja jestem pierwsza do przygarnięcia!!! Oczy mam szeroko otwarte jak patrzę na tę ilość :)) Świetny pomysł z tym segregowaniem. Może też coś takiego zrobię? :)

Mamani pisze...

Bardzo się podoba:-) Jak wszystko co robisz, nawet jeśli to porządki w stempelkach :-)po prostu podziwiam Twoją pasję!

Ludkasz pisze...

Fantastyczny pomysł!

Katarzyna Michalak-Michalska pisze...

Super porządek i świetna kolekcja stempli. Miło mi się oglądało.